Nejčastější dotazy

 

 • Přišly mi tmavší pelety. Je v nich kůra?
  Naše pelety splňují normu EN A1. Barva závisí na výrobním procesu – sušení. Pelety s tmavším odstínem hned nemusí znamenat, že obsahují příměs kůry nebo jsou nekvalitní. Světlé pelety jsou vyhledávány spíše z optického hlediska, ale na spalování to nemá vliv.

 • Jak jsou vyráběny brikety? Jsou v nich lepící příměsi?
  Ne, neobsahují žádné příměsi ani lepidla, není totiž třeba je přidávat. Díky použití suché piliny a vysokého tlaku při lisování vznikne pevná hmota s vysokou výhřevností a nízkou vlhkostí, proto dosahují účinnosti až 90%.

 • Brikety pomalu chytají, nebo naopak rychle shoří.
  Při topení briketami je důležitá regulace vzduchu. Při zapalování je třeba zajistit přívod kyslíku a naopak, během samotného hoření a žhavení přívod vzduchu uzavřít. Dobrým pomocníkem při zapalování jsou třísky a podpalovače.

 • Delší čekací doby v létě?
  Naši stálí zákazníci vědí, že palivo je nejvýhodnější kupovat v létě. V tomto období jsme zaznamenali zvýšený počet objednávek. My se však snažíme vyřizovat objednávky tak, aby každý zákazník obdržel zboží v co nejkratším možném čase.

 • Doručení zboží na konkrétní datum?
  Dovoz zboží na konkrétní datum je předmětem dohody mezi prodávajícím a kupujícím. Přestože nám dovoz zajišťuje externí přepravní společnost, umíme se se zákazníkem dohodnout na konkrétním termínu dovozu tak, aby uměl zboží převzít. Co však už neumíme zajistit je čas doručení. Přepravní společnost doručuje v průběhu celého dne, z našich zkušeností se zákazníkovi ozývají hodinu – dvě před doručením.

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.cz
732 710 099


ekoEnergia CZ, s.r.o.
Lidická 700/19
602 00 Brno - Veveří

Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 7:30 - 15:30
Sobota - Neděle: Zavřeno

Objednané zboží Vám dovezeme kdekoliv v Čechách.
Díky modernímu způsobu rozvozu sme dostatečně blízko ke každému z Vás.