Pelety

[přidáno: 02.05.2019]

Co jsou to pelety?

Pelety jsou malé válečky o průměru 6, 8 nebo 10 mm a délkou od 20 do 40 mm. Vyrábějí se z pilin dřevního odpadu. Proces lisování dřevěné suroviny se nazývá peletizace. Pelety se vyrábějí z čistých pilin a bez přidávání chemických látek. Jediným pojivem zde působí lignin, který je obsažen v samotném dřevě. Při vysokých teplotách způsobených vlivem tření se lignin změn na tenký plastický film. Dřevní surovina je přírodní čistý materiál, který není zatížen škodlivými látkami - to znamená, že neobsahuje žádné přípravky na ochranu dřeva jako jsou laky, nátěry či syntetické tmely.

Peletizáciou tak vznikl nový druh ekologického paliva, který se vyznačuje vysokou energetickou hodnotou a dobrou kvalitou spalování. Velkou výhodu topení peletami hraje i samotná manipulace - především při dopravě k zásobníku a požadovaným kontinuálním dávkováním k hořáku nebo do horeniska.

Nejlepší vlastnosti poskytují pelety třídy A1. Ty mají vysokou výhřevnost, jsou mimořádně suché a dosahují nízký obsah popela. Nejvyšší kvalita pelet se označuje certifikátem EN plus A1. Takto certifikovaní výrobci podléhají pravidelným auditem výroby a přísné kontrole. Kontroloři pravidelně dohlížejí na kvalitu peletek podle předepsaných parametrů. Zákazníci tak mají jistotu, že pelety s certifikátem EN plus A1 mají mechanickou odolnost, deklarovanou výhřevnost, rozměr, popolnatost a další požadované vlastnosti.

Pelety třídy A2 mají nižší obsah energie a vyšší podíl popela.

Kvalitní peletky

Využívání pelet

Využívání pelet na výrobu tepelné energie spalováním je dnes z ekonomického hlediska výhodné už nejen v centrálních kotelnách, ale i v individuálních kotlích rodinných domov. Pelety lze použít do všech peletovacích kotlů a krbů, případně i jako podestýlka pro domácí zvířata. Pro pohodlnější manipulaci jsou peletky baleny do perforovaných PE obalů. Hmotnost jednoho balení je 15 kg. Pokud jsou peletky uloženy na paletě a dostatečně přikryté, lze je skladovat i venku.

 

Je důležitý odstín?

Barva dřevěných peletek ve velké míře závisí na výrobního procesu - sušení piliny. Peletky tmavšího odstínu tedy nemusí znamenat, že jsou s příměsí kůry. Světlé pelety jsou žádanější snad pouze z optického hlediska. Na spalování nemá barva zásadní vliv.

Štyři odstíny peletek triedy A1

EKOMALL


Kdo jsme?

Jsme skupina mladých lidí, kterým není lhostejné v jakém prostředí žijeme. Zpracování, využívání či celkově nevytváření odpadů je v současnosti velmi aktuální téma. Nás napadla myšlenka zpracování dřevních odpadů, které se ještě mohou použít pro výrobu tepla a to v podobě briket či pelet. Vytápění odpadovým dřevem je ekologické, protože neznečišťuje životní prostředí a protože jde o přírodní produkt neobsahuje ani různé škodlivé látky či substance.


Naše výhody

Kvalita

Dřevěné brikety a pelety z naší nabídky pečlivě vybíráme a testujeme, protože kvalitní produkt šetří jak Vaši pec, tak i peněženku.

Cena

Osvědčená kvalita za přijatelné ceny.

Služby zákazníkům

Zajistíme dopravu zdarma ke každému zákazníkovi a rádi Vám poradíme s výběrem vhodného paliva.


Proč ekomall.cz?

Dovoz přímo k vám

Dovoz přímo
k vám

Výhodné ceny

Výhodné
ceny

Extra služby zákazníkům

Extra služby
zákazníkom

Ekologické produkty

Ekologické
produkty

Zkušený personál

Zkušený
personál

Náš cíl

Nejdůležitějším cílem portálu ekomall.cz je poskytování profesionálních služeb našim klientům. Nabízíme vám dřevěné brikety a pelety nejvyšší kvality ve stanoveném čase a za nejlepší ceny přímo k Vám a to již od první objednané palety.

Každoročně zvyšujeme efektivitu našich služeb. Aktivní získáváme zpětnou vazbu od zákazníků a zlepšujeme naše služby. V krátkém čase sloužíme mnohým zákazníkům.


Vaše spokojenost je cílem naší společnosti.

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.cz
732 710 099


Laminate Wall, s.r.o.
Lidická 700/19
602 00 Brno

Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:00
Sobota - Neděle: Zatvorené

Objednané zboží Vám dovezeme kdekoliv v Čechách.
Díky modernímu způsobu rozvozu sme dostatečně blízko ke každému z Vás.
Tento web používá cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Souhlasím