Proč se rozhodnout pro brikety?

[přidáno: 02.02.2019]

Co je briketa?

V posledních letech se velice populárni stalo topení briketami. Brikety sú výsledkem lisování drevěných  zbytků (pilin)  z jehličnatých a listnatých stromů pod vysokým tlakem  do různého tvaru například ve tvaru kostky či válce. Brikety mohou být z míchaného dřeva nebo čisté. Nesmějí obsahovat kůru, protože to pak může snižovat výhřevnost. Výjimkou jsou jen noční brikety, které jsou vyrobeny z čisté kůry a mají za úkol temperovat objekt  během noci.

 

Kvalitní buková briketa

Válcové brikety z míchaného dreva

Noční kůrová briketa

 

Výhody briket

Mají mnohem nižší obsah vlhkosti než dřevo, a proto vykazují mnohem vyšší výhřevnost než tradiční dřevo. Pokud spálíme briketu, v našem krbu bude teplo mnohem déle než při spalování běžného dřeva - to vše díky silné kompresi. Briketa je ekologická a neovlivňuje přirozený ekosystém - jde o zpracovanou formu dřevěného odpadu. Nejsou škodlivé pro životní prostředí a zdraví, protože neobsahují škodlivé látky.
  Všechny druhy briket jsou vhodní pro krby a krbové kamna, kachlové pece ale i pro kotle centrálního vytápění na pevné paliva.

 

Skladování briket

Skladování briket je taktéž jednou z výhod briket - je totiž velice snadné. Každý obal je pevně uzavřen a chrání před vlhkostí.Briketa by však měla být uložena na paletě, aby nedošlo ke kontaktu brikety se zemí a nedošlo tak k navlhnutí. Po vhodném přikrytí takové palety je možnost skladování i venku

Další výhodou tak zabalené brikety je schopnost udržovat čistotu v místnosti.

 

Užívání briket

Briketa je velmi výhřevné palivo, ale určitě na začátku třeba sledovat hoření abychom zajistili správný přísun vzduchu a dosáhly tak efektivnosti.Pokud to nezaisíme, stane se že briketa rychleji shoří a výhřevnost bude nízká.

EKOMALL


Kdo jsme?

Jsme skupina mladých lidí, kterým není lhostejné v jakém prostředí žijeme. Zpracování, využívání či celkově nevytváření odpadů je v současnosti velmi aktuální téma. Nás napadla myšlenka zpracování dřevních odpadů, které se ještě mohou použít pro výrobu tepla a to v podobě briket či pelet. Vytápění odpadovým dřevem je ekologické, protože neznečišťuje životní prostředí a protože jde o přírodní produkt neobsahuje ani různé škodlivé látky či substance.


Naše výhody

Kvalita

Dřevěné brikety a pelety z naší nabídky pečlivě vybíráme a testujeme, protože kvalitní produkt šetří jak Vaši pec, tak i peněženku.

Cena

Osvědčená kvalita za přijatelné ceny.

Služby zákazníkům

Zajistíme dopravu zdarma ke každému zákazníkovi a rádi Vám poradíme s výběrem vhodného paliva.


Proč ekomall.cz?

Dovoz přímo k vám

Dovoz přímo
k vám

Výhodné ceny

Výhodné
ceny

Extra služby zákazníkům

Extra služby
zákazníkom

Ekologické produkty

Ekologické
produkty

Zkušený personál

Zkušený
personál

Náš cíl

Nejdůležitějším cílem portálu ekomall.cz je poskytování profesionálních služeb našim klientům. Nabízíme vám dřevěné brikety a pelety nejvyšší kvality ve stanoveném čase a za nejlepší ceny přímo k Vám a to již od první objednané palety.

Každoročně zvyšujeme efektivitu našich služeb. Aktivní získáváme zpětnou vazbu od zákazníků a zlepšujeme naše služby. V krátkém čase sloužíme mnohým zákazníkům.


Vaše spokojenost je cílem naší společnosti.

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

info@ekomall.cz
732 710 099


Laminate Wall, s.r.o.
Lidická 700/19
602 00 Brno

Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:00
Sobota - Neděle: Zatvorené

Objednané zboží Vám dovezeme kdekoliv v Čechách.
Díky modernímu způsobu rozvozu sme dostatečně blízko ke každému z Vás.
Tento web používá cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Souhlasím