Proč se rozhodnout pro brikety?

Co je briketa?

V posledních letech se velice populárni stalo topení briketami. Brikety sú výsledkem lisování drevěných  zbytků (pilin)  z jehličnatých a listnatých stromů pod vysokým tlakem  do různého tvaru například ve tvaru kostky či válce. Brikety mohou být z míchaného dřeva nebo čisté. Nesmějí obsahovat kůru, protože to pak může snižovat výhřevnost. Výjimkou jsou jen noční brikety, které jsou vyrobeny z čisté kůry a mají za úkol temperovat objekt  během noci.

 

Kvalitní buková briketa

Válcové brikety z míchaného dreva

Noční kůrová briketa

 

Výhody briket

Mají mnohem nižší obsah vlhkosti než dřevo, a proto vykazují mnohem vyšší výhřevnost než tradiční dřevo. Pokud spálíme briketu, v našem krbu bude teplo mnohem déle než při spalování běžného dřeva - to vše díky silné kompresi. Briketa je ekologická a neovlivňuje přirozený ekosystém - jde o zpracovanou formu dřevěného odpadu. Nejsou škodlivé pro životní prostředí a zdraví, protože neobsahují škodlivé látky.
  Všechny druhy briket jsou vhodní pro krby a krbové kamna, kachlové pece ale i pro kotle centrálního vytápění na pevné paliva.

 

Skladování briket

Skladování briket je taktéž jednou z výhod briket - je totiž velice snadné. Každý obal je pevně uzavřen a chrání před vlhkostí.Briketa by však měla být uložena na paletě, aby nedošlo ke kontaktu brikety se zemí a nedošlo tak k navlhnutí. Po vhodném přikrytí takové palety je možnost skladování i venku

Další výhodou tak zabalené brikety je schopnost udržovat čistotu v místnosti.

 

Užívání briket

Briketa je velmi výhřevné palivo, ale určitě na začátku třeba sledovat hoření abychom zajistili správný přísun vzduchu a dosáhly tak efektivnosti.Pokud to nezaisíme, stane se že briketa rychleji shoří a výhřevnost bude nízká.

EKOSLEVY!

ekomall.cz

Vyhledáváme pre Vás výhodné slevy od výrobců kvalitních ekologických paliv
v Čechách, na Slovensku a v sousedních zemích. Kvalitní dřevěné brikety, dřevěné pelety, jakož i balené uhli Vám dovezeme
v dohodnutém termínu za nejlepší ceny až k Vám domů, a to již od první palety.

Našimi přednostmi jsou:
Kvalita
Dřevěné brikety, dřevěné pelety a balené uhlí z naší nabídky pečlivě vybíráme a testujeme, protože kvalitní produkt šetří jak Vaši pec, tak i Vaši peněženku.
Cena
Jednoduše - ověřená kvalita za výhodné ceny.
Služba
Zajistíme dopravu zdarma až k Vám domů,
a rádi Vám poradíme s výběrem vhodného paliva nebo jiného produktu.
Dovoz přímo k vám

Dovoz přímo
k vám

Výhodné ceny

Výhodné
ceny

Extra služby zákazníkům

Extra služby
zákazníkom

Ekologické produkty

Ekologické
produkty

KONTAKT / OBJEDNÁVKY

OMNICOM TECHNIC s.r.o.
info@ekomall.cz
732 710 099

Otevírací doba

Pondělí - Pátek: 8:00 - 16:00
Sobota - Neděle: Zavřeno

Objednané zboží Vám dovezeme kdekoliv v Čechách.
Díky modernímu způsobu rozvozu sme dostatečně blízko ke každému z Vás.
Tento web používá cookies. Prohlížením tohoto webu s tímto souhlasíte. Souhlasím